Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

TRM i Explorer dla BOR

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 27 grudnia 2017

W drugiej połowie grudnia Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP dostarczył 3 roboty TRM i 1 przeznaczone dla nich stanowisko operatorskie oraz 7 szt. zmodernizowanych urządzeń Explorer. Posłużą one funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu m.in. do przeprowadzania  rozpoznania pirotechnicznego. To kolejne urządzenia Instytutu PIAP, które wesprą pracę BOR.

Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu

TRM Taktyczny Robot Miotany to małe urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudnodostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM powstał jako odpowiedź na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu i obiektów prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. TRM może być wprowadzony do akcji wewnątrz obiektu lub w otwartym terenie w celu dokonania zdalnego rozpoznania optycznego i nasłuchu z bezpiecznej dla operatora odległości. TRM utrzymuje pełną sprawność do działania po zrzucie z wysokości do 9 m na twarde podłoże (Ibis dla MOSG, 2016-12-02).

Explorer składa się ze zdalnie sterowanej kamery i wysięgnika teleskopowego o długości operacyjnej od 1 do 1,85 m / Zdjęcia: Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Explorer to urządzanie do inspekcji miejsc trudnodostępnych i niebezpiecznych. W zastosowaniach służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek może być wykorzystywany m.in. do: rozpoznania podwozi samochodowych, szybów wentylacyjnych, studzienek kanalizacyjnych, korytarzy technicznych czy innych miejsc poddawanych kontroli. Explorer składa się ze zdalnie sterowanej kamery i wysięgnika teleskopowego o długości operacyjnej od 1 do 1,85 m (Idex 2017: Prezentacja PIAP, 2017-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.