Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe połączenie z Wrocławia do Chorwacji

Lotnictwo cywilne, 12 grudnia 2019

1 maja rusza połączenie z Wrocławia do Zadaru. Nowy kierunek południowy uruchamiają linie Ryanair. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu. Przelot potrwa tylko 1,5 godz.

Obecnie na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych i 8 czarterowych / Zdjęcie: Port Lotniczy Wrocław

Nowe połączenie do Zadaru, to kolejna odpowiedz Ryanaira na potrzeby naszych pasażerów, którzy z roku na rok coraz chętniej korzystają z niskokosztowych połączeń na południe Europy, planując swoje wakacje lub długi weekend. Chorwacki kierunek doskonale uzupełnia bogatą ofertę przewoźnika i z pewnością zyska dużą popularność – powiedział Dariusz Kuś, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Chorwacja jest w Polsce bardzo lubiana, a do jej walorów turystycznych nikogo nie trzeba przekonywać. Zadar wzbogaca wachlarz kierunków południowych i wszystko wskazuje na to, że ten kierunek będzie się cieszył dużym powodzeniem – dodał Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Wczoraj,11 grudnia, we wrocławskim porcie został obsłużony 20-milionowy pasażer, licząc od otwarcia terminalu w 2012. Samolot holenderskich KLM z Amsterdamu, którym przyleciał jubileuszowy podróżny, wylądował 11 grudnia 2019 o godz. 13.40. W tym roku, zgodnie z prognozami, lotnisko obsłuży ponad 3,5 miliona podróżnych, po raz kolejny bijąc swój rekord.

Obecnie na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych i 8 czarterowych. Wiosną 2020 w ofercie tanich linii pojawią się jeszcze dwie nowości: Cagliari, czyli stolica Sardynii, i Zaporoże, czyli już siódme połączenie z Wrocławia na Ukrainę. Nowością wśród kierunków będzie Oslo Gardermoen, największe międzynarodowe lotnisko Norwegii i ważny hub przesiadkowy dla podróży transatlantyckich. To połączenie 30 marca otwierają linie Norwegian. Natomiast już 1 lutego do rozkładu wracają loty do Bari, czyli na południe Włoch, nad Adriatykiem (Nowe trasy Norwegiana z Polski, 2019-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.