Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe trasy Norwegiana z Polski

Lotnictwo cywilne, 13 listopada 2019

Linie lotnicze Norwegian poinformowały, że w przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów uruchomią osiem nowych tras z Polski, w tym cztery z Gdańska, dwie z Poznania i po jednej ze Szczecina i Wrocławia.

W przyszłorocznym letnim rozkładzie lotów linie Norwegian zamierzają uruchomić osiem nowych tras z Polski / Zdjęcie: Marcin Sigmund

1 kwietnia 2020 ma ruszyć realizowane w piątki i niedziele połączenie z Gdańska do Trondheim. Dzień później mają zostać zainaugurowane wykonywane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele loty na trasie Gdańsk – Sztokholm-Arlanda. 3 kwietnia mają zacząć się wykonywane w piątki i niedziele loty z Gdańska do Göteborga, a 16 kwietnia ma zostać uruchomiona obsługiwana we czwartki i niedziele trasa Gdańsk – Kopenhaga.

Co ciekawe, na wszystkich tych trasach operują już z Gdańska inni przewoźnicy. Loty do Göteborga wykonują Ryanair i Wizz Air, do Kopenhagi – Ryanair i SAS, do Trondheim Wizz Air, a do Sztokholmu-Arlandy SAS. Na lotnisko Sztokholm-Skavsta operują natomiast Ryanair i Wizz Air.

31 marca 2020 mają zostać zainaugurowane loty z Poznania do Kopenhagi, które mają być wykonywane we wtorki i soboty, a dzień później ma zostać uruchomiona obsługiwana we środy i soboty trasa Poznań – Oslo-Gardermoen. Obecnie loty na pierwszej z tras wykonują już od poniedziałku do piątku SAS.

1 kwietnia 2020 linie Norwegian mają rozpocząć wykonywane środy i soboty rejsy ze Szczecina do Kopenhagi, na której obecnie od poniedziałku do piątku operują już linie SAS.

30 marca 2020 Norwegian ma zainaugurować trasę z Wrocławia do Oslo-Gardermoen, na której loty mają odbywać się w poniedziałki i piątki. Obecnie na lotnisko Oslo-Torp w poniedziałki i piątki latają z Wrocławia Wizz Air, a we wtorki i soboty Ryanair.

Z przyjemnością ogłaszamy osiem nowych tras z Polski do kilku skandynawskich miejsc docelowych. Polska jest rynkiem o rosnącym znaczeniu i zainteresowaniu dla nas, silnie powiązanym ze swoimi skandynawskimi sąsiadami i cieszymy się, że możemy powitać pasażerów na pokładzie – powiedział wiceprezes ds. handlowych Norwegian Magnus Maursund.
W przyszłorocznym sezonie letnim ma też powrócić obsługiwana dwa razy w tygodniu trasa Gdańsk – Helsinki, na której codziennie z wyjątkiem sobót operują już linie Finnair. Norweski przewoźnik zapowiedział też zwiększenie częstotliwość rejsów na niektórych już obsługiwanych trasach z Polski do Skandynawii. Przykładowo, loty z Gdańska i Krakowa do Oslo mają być wykonywane 11, a nie jak dotychczas 9 razy w tygodniu.

Ogłoszenie nowych tras jest związane z poprawą sytuacji finansowej linii Norwegian, które jeszcze niedawno zamykały kolejne trasy i bazy operacyjne. W ubiegłym tygodniu przewoźnik ten pozyskał jednak 246 mln euro z tytułu emisji obligacji i poinformował, że zapewnił sobie finansowanie bieżącej działalności na 2020 i kolejne lata (Norwegian zamówią 40 SSJ100?, 2019-10-27, Norwegian rezygnują z kolejnych tras, 2019-08-13).

Ciekawostką jest, że linie Norwegian latały już z Wrocławia do Oslo od 18 czerwca do 28 października 2008, a z Poznania do Oslo od początku listopada 2011 do końca października 2012. W 2012 przymierzały się też do otwarcia trasy Szczecin – Kopenhaga.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.