Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Uziemione malezyjskie S-61

Lotnictwo wojskowe, 09 stycznia 2020

Dowódca Tentera Udara DiRaja Malaysia (TUDM, królewskich wojsk lotniczych Malezji) gen. broni Seri Ackbal Abdul Samad poinformował, że od 7 stycznia br. do odwołania wstrzymane zostały loty 12 śmigłowców transportowych S-61 Nuri.

/ Zdjęcie: MO Malezji

Według szefa malezyjskiego lotnictwa wojskowego wiropłaty, liczące sobie średnio ok. 45 lat, były zbyt kosztowne w eksploatacji. Nawet jeśli TUDM mają pieniądze na zakup części zamiennych dla Nuri, ich pozyskanie może potrwać od 9 do 18 miesięcy – podkreślił gen. Samad. Wojsko planuje zakup nowych śmigłowców, które zastąpiłyby Nuri, ale pomysł nie został jeszcze sfinalizowany.

Podczas użytkowania S-61 Nuri zdarzyło się wiele wypadków i lądowań awaryjnych, w tym w Sintok w 2010, w Tawau i Butterworth w 2016 i w sierpniu 2019, gdy jeden z nich lądował awaryjnie w obozie Gubir Alor Setar.

W 2015 TUDM odebrały pierwszy Nuri, zmodernizowany do wersji S-61A-4 (Zmodernizowane S-61 dla Malezji, 2015-03-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra