Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akceptacja malezyjskich EC725

Przemysł zbrojeniowy, 23 kwietnia 2010

W czasie targów zbrojeniowych w Kuala Lumpur, ministerstwo obrony Malezji potwierdziło zgodę na zakup 12 śmigłowców SAR Eurocopter EC725.

Zdjęcie: Eurocopter

Letter of Acceptance (LOA) to finalny element procedury przetargowej. Określa zgodę na zakup sprzętu wojskowego i poprzedza ostateczne negocjacje, zakończone podpisaniem umowy.

Francuzi dostarczą pierwsze śmigłowce dla wojsk lotniczych w 2012. Ostatnie - dwa lata później. Zastąpią one starzejące się Sikorsky S-61. Malezja będzie czwartym użytkownikiem tych maszyn, wraz z Francją, Brazylią i Meksykiem (zobacz: Brazylijski offset, Meksyk zamówił 6 Cougarów).

Wartość kontraktu szacuje się na równowartość 500 mln USD. To o ponad 150 mln mniej, niż zapisano w poprzednim kontrakcie z Eurocopterem. Umowa ta została jednak zerwana, oficjalnie z powodu kryzysu, w istocie jednak duże znaczenie miały tu również protesty opozycji, zarzucającej rządowi kupowanie za drogiego sprzętu (zobacz: Malezja rezygnuje z Eurocopterów).

LOA dla EC725 były największym wydarzeniem targów zbrojeniowych w Kuala Lumpur. Jednak nie jedynym. W ich trakcie podpisano 20 porozumień o łącznej, potencjalnej wartości 3,2 mld USD. Wśród podpisanych dokumentów znalazło się 8 umów finalnych, w tym na zakup wyposażenia dodatkowego dla okrętów podwodnych typu Scorpene (za 41 mln USD), francuskich moździerzy 2R2M kalibru 120 mm (20 mln), części zamiennych i usług serwisowych dla Su-30MKI (31 mln) oraz amunicji kalibru 90 mm (6 mln USD).

Wśród listów intencyjnych, jeden dotyczył budowy transportera opancerzonego, w oparciu o turecki Pars 8x8 (zobacz: Pars górą, Rosomak bez szans?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.