Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek Herculesa SAAF

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 10 stycznia 2020

Wczoraj, 10 stycznia, samolot transportowy C-130BZ Hercules nr takt. 403) z 28. eskadry South African Air Force (SAAF, wojsk lotniczych RPA) rozbił się na lotnisku w Goma w Demokratycznej Republice Konga. Na jego pokładzie znajdowało się 59 pasażerów i 8 członków załogi. Nikt nie odniósł obrażeń.

Samolot wykonywał zadania w ramach MONUSCO (Misji Stabilizacyjnej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Demokratycznej Republice Konga) i wracał do do Gomy po dostarczeniu zapasów logistycznych dla kontyngentu SANDF (sił obronnych RPA) stacjonującego w Beni. Wstępne raporty mówią, że silnik nr 1 samolotu zapalił się podczas lądowania, co spowodowało znaczne uszkodzenia lewego skrzydła. MONUSCO wysłało ekipę ratunkową, która opanowała pożar i wszyscy [pasażerowie i załoga C-130BZ] zostali bezpiecznie ewakuowani – powiedział Mathias Gillman, rzecznik MONUSCO.

/ Zdjęcia: Internet

To pierwszy poważny wypadek z udziałem C-130BZ w ciągu ponad 50 lat ich eksploatacji. Oficjalnie SAAF mają na stanie 8 samolotów tego typu, jednak tylko 2-3 z nich są zdatne do lotu. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia (RPA zainteresowana A400M?, 2012-09-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra