Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie produkcji bwp Puma

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2016

W przyszłym roku rozpocznie się pełnoskalowa produkcja niemieckich bojowych wozów piechoty Puma.

PMS przygotowuje się do uruchomienia pełnoskalowej produkcji bwp Puma / Zdjęcie: Michał Jarocki

Począwszy od 2017 niemiecka spółka joint-venture Projekt System & Management GmbH, w której udziały po 50% mają Krauss-Maffei Wegmann GmbH i Rheinmetall Landsysteme, rozpocznie pełnoskalową produkcję bojowych wozów piechoty Puma. Rocznie powstawać będzie 66 pojazdów. Tempo utrzyma się do 2019, by w 2020 – ostatnim roku produkcji - spaść do niespełna 40 wozów.

Dotąd PMS przekazał Heer (wojskom lądowym Niemiec) 78 bwp Puma, w tym 5 pojazdów służących do szkolenia kierowców. Do końca br. Niemcy odbiorą kolejnych 31 wozów. W maju 2015 Bundeswehra przyjęła do służby pierwsze bwp Puma (Pumy przyjęte do służby, 2015-05-07). Miesiąc później wojska lądowe otrzymały pierwsze wozy seryjne (Seryjna Puma dla Niemiec , 2015-06-25).

Ogółem Bundeswehra odbierze 350 bwp Puma, z czego 342 pojazdy – wyposażone w bezzałogową wieżę z 30-mm armatą MK30-2/ABM – zostaną przekazane jednostkom liniowym. Pierwotne zamówienie obejmowało dostawę 405 wozów (Kontrakt na Pumy został podpisany, 2009-07-06). Z czasem jednak zmniejszono ich liczbę, tłumacząc to oszczędnościami budżetowymi (Mniej Pum dla Bundeswehry, 2012-07-02). Niewykluczone, że w przyszłości Niemcy zakupią kolejne 100-200 bwp Puma.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.