Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seryjna Puma dla Niemiec

Wojska lądowe, 25 czerwca 2015

Wojska lądowe Niemiec odebrały pierwszy seryjny bojowy wóz piechoty Puma.

Wojska lądowe Niemiec odebrały wczoraj pierwszy seryjny bwp Puma. Pojazd będzie użyty do wstępnego przeszkolenia członków załóg. Koszt jednostkowy nowych niemieckich bwp wynosi 6-10 mln euro (25-41 mln zł). Pumy zastąpią w linii wiekowe bwp rodziny Marder / Zdjęcie: Rheinmetall Defence

Konsorcjum Projekt System & Management GmbH (PSM) przekazało Bundeswehrze pierwszy seryjny bwp Puma podczas ceremonii zorganizowanej wczoraj na poligonie w Unterluss w centrum kraju. Dostawy nowych niemieckich wozów bojowych poprzedziła seria testów poligonowych prowadzonych w kraju i za granicą, w tym na północy Norwegii i w ZEA (Koniec prób Pumy, 2014-06-12). Dowództwo Heer (wojsk lądowych Niemiec) wydało wiosną zgodę na rozpoczęcie eksploatacji pojazdów (Pumy przyjęte do służby, 2015-05-07).

Pierwsze seryjne bwp Puma będą przekazywane do centrum szkoleniowego w Munster, gdzie użytkownik zabuduje niezbędne wyposażenie pokładowe. Wozy zostaną użyte do przygotowania instruktorów, którzy po powrocie do macierzystych jednostek będą szkolić kolejne załogi. Kursy przygotowawcze w Munster mają trwać 3 miesiące.

Niemcy zakupią co najmniej 350 bwp Puma. Dostawy powinny zakończyć się na początku lat 2020. Wozy produkowane są przez konsorcjum PSM, spółkę joint-venture Krauss-Maffei Wegmann i Rheinmetall Defence. Program zakupowy zapoczątkowano w 2004. Koszt jego realizacji wyniósł dotąd 4,3 mld euro (ok. 18 mld zł).

Dostawy nowych bwp dla Heer rozpoczynają kolejny etap w historii programu rozwojowego pojazdów rodziny Puma. Doświadczenia nabyte przez pierwszego użytkownika wozów pozwolą PSM na przygotowanie atrakcyjnej oferty eksportowej (Eurosatory 2014: Seryjna Puma w Paryżu, 2014-06-17). Kupnem bwp Puma zainteresowane są siły zbrojne Australii, Kanady i USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.