Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja seryjna Eitanów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 lutego 2020

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało o rozpoczęciu produkcji seryjnej kołowych transporterów opancerzonych Eitan. Pierwsze pododdziały z nowymi kto rozpoczną służbę operacyjną pod koniec 2021.

Docelowo Eitany mają zastąpić wiekowe transportery M113 / Zdjęcie: MO Izraela 

Produkcja jest realizowana przez kilkadziesiąt podmiotów na terenie Izraela i USA. Seryjne pojazdy będą wyposażone w bezzałogowe moduły uzbrojenia i system ochrony aktywnej Iron Fist. Początkowo będą produkowane trzy warianty pojazdu: transporter piechoty, wóz dowódczy i kołowy bojowy wóz piechoty. Pierwszy z wymienionych wariantów ma trzyosobową załogę i ma być zdolny do transportu 9 żołnierzy w przedziale desantowym. Z kolei wariant kołowego bwp będzie uzbrojony w moduł wieżowy z 30-mm armatą automatyczną i ppk Spike.

Izraelczycy deklarują, że Eitan jest najlepiej opancerzonym kto. Choć nie wskazano konkretnego poziomu ochrony sugerować to może wysoka masa transporterów sięgająca 35 t, czyli więcej niż kto Boxer. Wysoką mobilność pojazdu zapewnia z kolei jednostka napędowa o mocy 750 KM (Eitany otrzymają Iron Fist, 2020-01-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra