Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja seryjna Eitanów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 lutego 2020

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało o rozpoczęciu produkcji seryjnej kołowych transporterów opancerzonych Eitan. Pierwsze pododdziały z nowymi kto rozpoczną służbę operacyjną pod koniec 2021.

Docelowo Eitany mają zastąpić wiekowe transportery M113 / Zdjęcie: MO Izraela 

Produkcja jest realizowana przez kilkadziesiąt podmiotów na terenie Izraela i USA. Seryjne pojazdy będą wyposażone w bezzałogowe moduły uzbrojenia i system ochrony aktywnej Iron Fist. Początkowo będą produkowane trzy warianty pojazdu: transporter piechoty, wóz dowódczy i kołowy bojowy wóz piechoty. Pierwszy z wymienionych wariantów ma trzyosobową załogę i ma być zdolny do transportu 9 żołnierzy w przedziale desantowym. Z kolei wariant kołowego bwp będzie uzbrojony w moduł wieżowy z 30-mm armatą automatyczną i ppk Spike.

Izraelczycy deklarują, że Eitan jest najlepiej opancerzonym kto. Choć nie wskazano konkretnego poziomu ochrony sugerować to może wysoka masa transporterów sięgająca 35 t, czyli więcej niż kto Boxer. Wysoką mobilność pojazdu zapewnia z kolei jednostka napędowa o mocy 750 KM (Eitany otrzymają Iron Fist, 2020-01-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.