Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eitany otrzymają Iron Fist

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2020

Elbit Systems poinformował o zawarciu wstępnej umowy z Dyrekcją ds. Produkcji i Zakupów Izraelskiego Ministerstwa Obrony na dostawy aktywnych systemów ochrony pojazdu (ASOP). Zostaną w nie wyposażone najnowsze kołowe transportery opancerzone Eitan (Iron Fist dla transporterów Eitan, 2019-08-21).

Eitany otrzymają lżejszy wariant systemu – Iron Fist Light Decoupled – przeznaczony dla transporterów opancerzonych i bojowych wozów piechoty / Ilustracja: Elbit Systems

Umowa obejmuje integrację ASOP z transporterem, produkcję i zapewnienie dostaw systemów ochrony. Wartość umowy wynosi 31 mln USD. Dostawy zamówionych systemów Iron Fist potrwają 5 lat.

Iron Fist składa się podsystemu wykrywania, obliczeniowego i wykonawczego. Wykrywa zagrożenie korzystając z sensorów działających w podczerwieni i niewielkich radiolokatorów. Nadlatujące efektory są zwalczane specjalnymi przeciwpociskami. System działa w zakresie 360º. Opcjonalnie możliwa jest implementacja do ASOP dodatkowego modułu zakłócającego przeciwpancerne pociski kierowane. Integrację Iron Fist z Eitanem ułatwi modułowa budowa  pojazdu i wcześniejsze przystosowanie go do montażu ASOP (Iron Fist dla CV9035NL, 2019-09-19, Iron Fist na JLTV i na … bwp Bradley, 2018-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra