Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eitany otrzymają Iron Fist

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2020

Elbit Systems poinformował o zawarciu wstępnej umowy z Dyrekcją ds. Produkcji i Zakupów Izraelskiego Ministerstwa Obrony na dostawy aktywnych systemów ochrony pojazdu (ASOP). Zostaną w nie wyposażone najnowsze kołowe transportery opancerzone Eitan (Iron Fist dla transporterów Eitan, 2019-08-21).

Eitany otrzymają lżejszy wariant systemu – Iron Fist Light Decoupled – przeznaczony dla transporterów opancerzonych i bojowych wozów piechoty / Ilustracja: Elbit Systems

Umowa obejmuje integrację ASOP z transporterem, produkcję i zapewnienie dostaw systemów ochrony. Wartość umowy wynosi 31 mln USD. Dostawy zamówionych systemów Iron Fist potrwają 5 lat.

Iron Fist składa się podsystemu wykrywania, obliczeniowego i wykonawczego. Wykrywa zagrożenie korzystając z sensorów działających w podczerwieni i niewielkich radiolokatorów. Nadlatujące efektory są zwalczane specjalnymi przeciwpociskami. System działa w zakresie 360º. Opcjonalnie możliwa jest implementacja do ASOP dodatkowego modułu zakłócającego przeciwpancerne pociski kierowane. Integrację Iron Fist z Eitanem ułatwi modułowa budowa  pojazdu i wcześniejsze przystosowanie go do montażu ASOP (Iron Fist dla CV9035NL, 2019-09-19, Iron Fist na JLTV i na … bwp Bradley, 2018-10-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.