Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holenderskie CV90 z CHR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 stycznia 2017

Izraelskie przedsiębiorstwo Rada dostarczy radiolokatory dla holenderskich wozów bojowych CV90.

Wizualizacja bwp CV9035NL z systemem Iron Fist. Na tyle wieży widoczna jest elipsoidalna antena radiolokatora CHR / Rysunek: Rada Electronic Industries

Gąsienicowe bojowe wozy piechoty CV9035NL, należące do Koninklijke Landmacht (wojsk lądowych Holandii, Estonia odbiera CV90, 2016-10-11) zostaną wyposażone w system obrony aktywnej Iron Fist, opracowany przez izraelskie przedsiębiorstwo IMI Systems. Jego zadaniem będzie wykrywanie i śledzenie zagrożeń (przeciwpancernych pocisków kierowanych i pocisków armatnich) za pomocą pokładowego radiolokatora, a następnie ich zwalczanie z użyciem wyposażenia pokładowego. Integracją Iron Fist dla Holendrów zajmie się BAE Systems.

Głównym elementem Iron Fist jest pokładowy impulsowy radiolokator dopplerowski (Compact Hemispheric Radar, CHR) z anteną fazowaną, pracujący w paśmie S. Umożliwia on wykrycie nieprzyjacielskiego ostrzału i przekazuje informacje pozostałym elementom systemu obrony aktywnej.

Projekt CHR został opracowany przez inne izraelskie przedsiębiorstwo – Rada Electronic Industries. Dotychczas przeprowadzono setki prób jego działania w rzeczywistych warunkach. Niedawno rozpoczęto też prace mające na celu zintegrowanie CHR z innym systemem obrony aktywnej – Iron Curtain, opracowanym przez amerykańską spółkę Artis.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.