Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iron Fist dla CV9035NL

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 września 2019

Po udanych testach integracji systemu ochrony aktywnej Iron Fist z bwp CV9035NL trafi on do wyposażenia Koninklijke Landmacht (wojsk lądowych Holandii).

Zastosowanie systemu Iron Fist znacząco podlepszy przeżywalność CV9035NL na polu walki / Zdjęcie: BAE Systems

Poszukiwania systemu ochrony aktywnej dla holenderskich bwp rozpoczęły się w 2015. Wstępnie pod uwagę brano 5 różnych rozwiązań. Po przeprowadzeniu analiz wskazano izraelski system Iron Fist, jako najlepiej spełniający wymagania armii. System wejdzie w skład pakietu iFighting, zapewniając załodze CV9035NL wysoki poziom świadomości sytuacyjnej.

Holendrzy planują przeprowadzić modernizację i zwiększenie możliwości bwp CV9035NL w dwóch etapach. Pierwszym jest wyposażenie w Iron Fist 44 pojazdów. Po jego zakończeniu nastąpi drugi etap. Związany będzie z modernizacją całej eksploatowanej floty 92 bwp. Wymianie ulegną zużyte komponenty pojazdów, BMS i kamery termowizyjne. Ponadto planuje się zastąpienie gąsienic stalowych gumowymi. Modernizacja ma kosztować co najmniej 250 mln euro (Iron Fist dla transporterów Eitan, 2019-08-21, Iron Fist na JLTV i na … bwp Bradley, 2018-10-23, Holenderskie CV90 z CHR, 2017-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.