Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Platforma desantowa dla THeMISa

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 27 marca 2020

IrvinGQ, producent spadochronów i sprzętu desantowego, opracowuje platformę do desantowania dla lądowych bezzałogowców THeMIS. Zostanie ona oparta o wytwarzany przez spółkę system desantowy ATAX.

W oparciu o platformę ATAX opracowany zostanie system do desantowania jednocześnie dwóch bezzałogowców THeMIS / Ilustracja: IrvinGQ

Opracowywana platforma umożliwi zrzut bezzałogowców z powietrza. Dzięki temu THeMIS będzie mógł w przyszłości wejść do wyposażenia wojsk aeromobilnych. Bezzałogowiec, opracowany przez Milrem Robotics, jest oferowany w wariancie bojowym, logistycznym, saperskim i jako pojazd transportowo-startowy dla taktycznego bsl. Tym samym może skutecznie wspierać desant w różnego rodzaju działaniach odciążając żołnierzy i redukując ryzyko strat osobowych (THeMIS w Mali, 2019-10-03, Próby THeMISa z Javelinem, 2019-09-11).

W oparciu o platformę ATAX opracowany zostanie system do desantowania jednocześnie dwóch bezzałogowców THeMIS. Za absorpcję energii podczas lądowania będą odpowiadać poduszki powietrzne. Jest to rozwiązanie skuteczniejsze od najczęściej używanych materiałów amortyzujących. Przygotowanie poduszek, a także montaż ładunku na platformie są prostsze i krótsze niż w przypadku bardziej tradycyjnych systemów desantowych.

Montaż ładunku na platformie ATAX realizowany jest w ciągu maksymalnie 30 minut. Rozładunek po lądowaniu wymaga 10 min. Dotychczas rozwiązania systemu ATAX zostały zintegrowane z systemami do desantowania z samolotów C-130, C-17, A400M i KC-390.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.