Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DSEI 2019: THeMIS z Brimstone

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 września 2019

Na wystawie DSEI 2019 w Londynie koncern MBDA zaprezentował bezzałogowy pojazd THeMIS, zaprojektowany przez estońską spółkę Milrem Robotics, z wyrzutnią 6 pocisków Brimstone.

Wyrzutnia pocisków Brimstone na bezzałogowym pojeździe THeMIS / Ilustracja: MBDA

Jest to odpowiedź na potrzeby brytyjskich Wojsk Lądowych, wśród których pojawiło się ponowne zainteresowanie zdolnościami do zwalczania licznych formacji pancernych w konfliktach o wysokiej intensywności. Zaspokojenie potrzeb związanych z takimi zdolnościami wymaga wdrożenia systemów artyleryjskich o dużym zasięgu rażenia, działających niezależnie od pogody, zdolnych do pokonania wszystkich znanych układów samoobrony pojazdów pancernych, strzelania salwą i zwalczania obiektów znajdujących się w ruchu.

THeMIS to wszechstronny i solidny pojazd bezzałogowy, mający małą emisję hałasu i ciepła, potrafiący pokonywać trudny teren i pozwalający operatorowi zachować bezpieczną odległość. Otrzymując dane, przesyłane przez zdalnego operatora za pośrednictwem standardowych bezpiecznych wojskowych łączy informacyjnych, system taki będzie w stanie atakować cele znajdujące się w zasięgu wzroku i za przeszkodami, korzystając z dwóch trybów naprowadzania – radarowego i laserowego. Dzięki dużej zwrotności Brimstone konstruktorzy uniknęli konieczności zastosowania obrotowej wieży (Próby ogniowe THeMIS, 2016-11-30).

Projekt integracji wyrzutni Brimstone z pojazdem THeMIS stanowi kontynuację poprzednich prac z posadowieniem wyrzutni pocisków MMP na podwoziu zdalnie sterowanego pojazdu. Obydwie konstrukcje są rozwiązaniami komplementarnymi, zapewniającymi precyzyjne rażenie celów pancernych na średnich i dalszych dystansach (Pierwsze strzelanie Brimstone 3, 2019-03-21, Arktyczne próby MMP, 2019-03-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.