Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2019: THeMIS z Brimstone

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 września 2019

Na wystawie DSEI 2019 w Londynie koncern MBDA zaprezentował bezzałogowy pojazd THeMIS, zaprojektowany przez estońską spółkę Milrem Robotics, z wyrzutnią 6 pocisków Brimstone.

Wyrzutnia pocisków Brimstone na bezzałogowym pojeździe THeMIS / Ilustracja: MBDA

Jest to odpowiedź na potrzeby brytyjskich Wojsk Lądowych, wśród których pojawiło się ponowne zainteresowanie zdolnościami do zwalczania licznych formacji pancernych w konfliktach o wysokiej intensywności. Zaspokojenie potrzeb związanych z takimi zdolnościami wymaga wdrożenia systemów artyleryjskich o dużym zasięgu rażenia, działających niezależnie od pogody, zdolnych do pokonania wszystkich znanych układów samoobrony pojazdów pancernych, strzelania salwą i zwalczania obiektów znajdujących się w ruchu.

THeMIS to wszechstronny i solidny pojazd bezzałogowy, mający małą emisję hałasu i ciepła, potrafiący pokonywać trudny teren i pozwalający operatorowi zachować bezpieczną odległość. Otrzymując dane, przesyłane przez zdalnego operatora za pośrednictwem standardowych bezpiecznych wojskowych łączy informacyjnych, system taki będzie w stanie atakować cele znajdujące się w zasięgu wzroku i za przeszkodami, korzystając z dwóch trybów naprowadzania – radarowego i laserowego. Dzięki dużej zwrotności Brimstone konstruktorzy uniknęli konieczności zastosowania obrotowej wieży (Próby ogniowe THeMIS, 2016-11-30).

Projekt integracji wyrzutni Brimstone z pojazdem THeMIS stanowi kontynuację poprzednich prac z posadowieniem wyrzutni pocisków MMP na podwoziu zdalnie sterowanego pojazdu. Obydwie konstrukcje są rozwiązaniami komplementarnymi, zapewniającymi precyzyjne rażenie celów pancernych na średnich i dalszych dystansach (Pierwsze strzelanie Brimstone 3, 2019-03-21, Arktyczne próby MMP, 2019-03-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.