Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot nigeryjskiego A-29

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 20 kwietnia 2020

Spółki Sierra Nevada Corporation (SNC) i Embraer Defense & Security poinformowały, że pierwszy z 12 lekkich samolotów uderzeniowych A-29 Super Tucano dla Nigerian Air Force (NAF, wojsk lotniczych Nigerii), wykonał 17 kwietnia inauguracyjny lot w zakładach w Jacksonville na Florydzie.

Wojska lotnicze Nigerii zamówiły 12 A-29. Obecnie w zakładach w Jacksonville trwa ich montaż końcowy / Zdjęcie: Sierra Nevada Corporation

Samolot spełnił lub przekroczył wszystkie wymagania i jesteśmy bardzo zadowoleni z udanego lotu. SNC i Embraer są pewne, że nigeryjskie wojska lotnicze będą zadowolone z tych samolotów –  powiedział Ed Topps, wiceprezes SNC.

Pierwszy A-29 przeznaczony dla NAF przejdzie teraz doposażenie i końcowe testy w Centennial w Kolorado. Następnie posłuży do szkolenia nigeryjskiego personelu w bazie US Air Force Moody w stanie Georgia. Obecne plany zakładają, że samolot trafi do Moody latem br. Szkolenie instruktorskie pilotów i techników NAF przez personel 81st Fighter Squadron ma rozpocząć się zimą 2021 (Szczegóły sprzedaży A-29 dla Nigerii , 2018-01-05).

Od 2014 Amerykanie zajmują się w Moody szkoleniem załóg lotniczych i personelu obsługowego A-29 wojsk lotniczych Afganistanu (Kolejne A-29 dla Afganistanu, 2017-10-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.