Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Super Tucano z USA dla Nigerii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 sierpnia 2017

Podporządkowana Pentagonowi Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała 2 lipca 2017 Kongres o zamiarze sprzedaży Nigerii 12 samolotów szkolno-bojowych z napędem turbośmigłowym Embraer A-29 (EMB-314) Super Tucano. Wartość kontraktu, realizowanego w ramach procedury Foreign Military Sales (FMS), miałaby nie przekroczyć 593 mln USD. Dostawa ma obejmować niewyspecyfikowane uzbrojenie, zapas części zamiennych, wyposażenie serwisowe i wsparcie techniczne.

W styczniu 2016 do Afganistanu dostarczono partię pierwszych czterech samolotów A-29 Super Tucano z 20 zamówionych. Takie same są obecnie oferowane Nigerii / Zdjęcie: USAF – Nathan Lipscomb

Głównym realizatorem kontraktu ma być Sierra Nevada Corporation. Samoloty miałyby być montowane z części dostarczonych przez brazylijskiego Embraera w zakładach w Jacksonville na Florydzie. Podobnie jak Super Tucano dostarczane do Afganistanu i Libanu (Pierwsze Tucano już w Afganistanie, 2016-01-18).

O negocjacjach w sprawie sprzedaży Nigerii samolotów Super Tucano informowano od kilku lat. Bezpośrednie rozmowy na ten temat prowadziła też Brazylia. W marcu br. media podawały, że Embraer sprzedał Nigerii 3 samoloty tego typu wycofane wcześniej z eksploatacji w brazylijskich wojskach lotniczych (A-29 dla Nigerii, 2017-08-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.