Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Tucano już w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 18 stycznia 2016

Do Afganistanu dotarły pierwsze samoloty uderzeniowe A-29 Super Tucano, przeznaczone dla wojsk lotniczych tego kraju.

Afgańskie A-29 mają rozpocząć działania bojowe wiosną br. / Zdjęcie: U.S. Air Force, Tech. Sgt. Nathan Lipscomb

W piątek w międzynarodowym porcie lotniczym im. Hamida Karzaja w Kabulu wylądowały 4 samoloty uderzeniowe A-29 Super Tucano, przeznaczone dla wojsk lotniczych Afganistanu. Do kraju przybyły po bezpośrednim locie z bazy US Air Force Moody w stanie Georgia.

Afgańczycy odbiorą łącznie 20 samolotów tego typu, zakupionych w ramach programu Light Air Support (Pierwszy afgański A-29, 2014-09-26). Pierwszy klucz A-29 wejdzie do akcji w kwietniu i będzie użyty do wsparcia oddziałów prowadzących działania na terenie prowincji Nangarhar i Helmand. Następna partia Super Tucano trafi do Afganistanu w marcu br.

Wojska lotnicze Afganistanu mają obecnie 8 lotników, przeszkolonych w pilotażu A-29, którzy 18 grudnia skończyli kurs prowadzony przez instruktorów 81st Fighter Squadron US Air Force. Szkolenie Afgańczyków rozpoczęło się w lutym 2015. Pierwsze loty w kabinach A-29 wykonano miesiąc później. Ogółem w bazie Moody w ciągu następnych 3 lat przeszkolonych zostanie 30 afgańskich pilotów.

Razem z pilotami w Moody szkoliło się także 14 członków personelu obsługowego wojsk lotniczych Afganistanu. Na początku grudnia dwaj z nich zniknęli. Kilka dni temu amerykańskim służbom bezpieczeństwa udało się odnaleźć jednego Afgańczyka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.