Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy wybrała FREMM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 maja 2020

US Navy ogłosiła 30 kwietnia 2020, że wybrała należącą do włoskiej Fincantieri stocznię Marinette Marine Co. jako projektanta i budowniczego nowej fregaty FFG 80, opartej na europejskim (francusko-włoskim) projekcie FREMM (Włochy promują swoje fregaty w USA, 2018-05-22). Kontrakt przewiduje przeznaczenie 795,116 mln USD na fazę DD&C (Detail Design and Construction). Przewiduje także opcje na 9 kolejnych okrętów, które powinny zostać zbudowane do maja 2035. Ich wykorzystanie może zwiększyć wartość kontraktu do 5,576 mld USD. Obie kwoty nie obejmują wartości dostaw części wyposażenia pokładowego, w tym np. wariantu radaru AN/SPY-6(V)3 EASR (oryginalnie przeznaczonego do niszczycieli klasy Arleigh Burke Flight III).

Wizja fregaty FFG(X) prezentowana przez Fincantieri i Marinette Marine

Fincantieri i Marinette Marine Co. wygrały ostrą rywalizację z innymi oferentami w programie FFG(X). Huntington Ingalls Industries startował z projektem Patrol Frigate, General Dynamics i Bath Iron Works z hiszpańską Navantia oferowały projekt F100 (Álvaro de Bazán), Lockheed Martin w partnerstwie z MMC proponował zmodyfikowany okręt LCS Freedom, a Austal USA ulepszoną wersję bojowego trimarana LCS Independence. Program FFG(X) US Navy rozpoczęła w 2017 (Rozwój programu FFG(X), 2018-08-01). Przewiduje on zbudowanie co najmniej 20 okrętów, które zastąpią w linii wcześniej planowane do zakupu, zbyt drogie i nie do końca udane okręty LCS. Nowe fregaty mają początkowo kosztować po ok. 1,2 mld USA, a z czasem ich cena jednostkowa powinna spaść do ok. 900 mln USD.

Budowa pierwszej fregaty FFG 80 ma rozpocząć się najpóźniej w kwietniu 2022. Przekazanie jej US Navy zaplanowano na czerwiec 2026. Fregata ma osiągnąć wstępną gotowość bojową w 2030.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.