Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ESPS Cristobal Colon w Australii

Marynarka wojenna, 21 marca 2017

Rząd Australii zapoznał się bliżej z hiszpańską ofertą w przetargu na dostawę 9 nowoczesnych fregat rakietowych.

Minister Christopher Pyne na pokładzie hiszpańskiej fregaty rakietowej ESPS Cristobal Colon / Zdjęcie: MO Hiszpanii

W ubiegłym tygodniu australijski minister ds. przemysłu zbrojeniowego, Christopher Pyne, odbył kilkugodzinną wizytę na pokładzie hiszpańskiej fregaty rakietowej ESPS Cristóbal Colón (F 105), typu Álvaro de Bazán. W jej trakcie polityk spotkał się oficerami i marynarzami służącymi na okręcie, a także przedstawicielami lokalnej spółki Navantia Australia, należącej do hiszpańskiej grupy Navantia, producenta jednostki.

Wizyta przedstawiciela australijskiego rządu na ESPS Cristóbal Colón związana była z toczącym się postępowaniem przetargowym na zakup 9 nowoczesnych fregat rakietowych dla królewskiej marynarki wojennej Australii. Przed rokiem Canberra ogłosiła listę 3 producentów, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w ostatnim etapie przetargu. Poza Navantią znalazły się na niej także: włoska Fincantieri (Azjatycka misja Carabiniere, 2016-12-27; Powstało Fincantieri Australia, 2016-12-20) i brytyjska BAE Systems (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19).

Navantia oferuje Australii kupno okrętów opartych na zmodyfikowanym projekcie rodzimych jednostek typu Álvaro de Bazán. Fregaty zostałyby zbudowane w kraju przez lokalną stocznię ASC. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.