Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Antonio Marceglia

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lutego 2018

We Włoszech zwodowano ósmą fregatę rakietową proj. FREMM zbudowaną dla rodzimej marynarki wojennej.

Fregata rakietowa Antonio Marceglia po wodowaniu w stoczni Fincantieri w Riva Trigoso / Zdjęcie: Fincantieri

Ceremonię wodowania fregaty rakietowej Antonio Marceglia (F597), typu Carlo Bergamini, proj. Fregata europea multi-missione (FREMM), zorganizowano w sobotę na terenie stoczni w Riva Trigoso, w Genui. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Włoch i włoskich władz państwowych, w tym minister obrony, p. Roberta Pinotti.

W najbliższych miesiącach Antonio Marceglia przejdzie prace wykończeniowe. Będą one prowadzone w innej stoczni grupy Fincantieri w Muggiano (La Spezia). Następnie, okręt rozpocznie serię prób w basenie portowym i testów morskich. Jednostka ma trafić do marynarki wojennej Włoch w 2019.

Antonio Marceglia jest ósmą z dziesięciu fregat rakietowych typu Carlo Bergamini (FREMM) zamówionych przez marynarkę wojenną Włoch. Jednostka powstaje w konfiguracji wielozadaniowej. Włoska flota będzie eksploatować sześć takich okrętów (Próby morskie Federico Martinengo, 2017-07-26). Ich uzupełnieniem będą cztery fregaty przystosowane do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, które zostaną wyposażone m.in. w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km (Przekazanie Alpino, 2016-10-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.