Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie Antonio Marceglia

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 lutego 2018

We Włoszech zwodowano ósmą fregatę rakietową proj. FREMM zbudowaną dla rodzimej marynarki wojennej.

Fregata rakietowa Antonio Marceglia po wodowaniu w stoczni Fincantieri w Riva Trigoso / Zdjęcie: Fincantieri

Ceremonię wodowania fregaty rakietowej Antonio Marceglia (F597), typu Carlo Bergamini, proj. Fregata europea multi-missione (FREMM), zorganizowano w sobotę na terenie stoczni w Riva Trigoso, w Genui. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele dowództwa marynarki wojennej Włoch i włoskich władz państwowych, w tym minister obrony, p. Roberta Pinotti.

W najbliższych miesiącach Antonio Marceglia przejdzie prace wykończeniowe. Będą one prowadzone w innej stoczni grupy Fincantieri w Muggiano (La Spezia). Następnie, okręt rozpocznie serię prób w basenie portowym i testów morskich. Jednostka ma trafić do marynarki wojennej Włoch w 2019.

Antonio Marceglia jest ósmą z dziesięciu fregat rakietowych typu Carlo Bergamini (FREMM) zamówionych przez marynarkę wojenną Włoch. Jednostka powstaje w konfiguracji wielozadaniowej. Włoska flota będzie eksploatować sześć takich okrętów (Próby morskie Federico Martinengo, 2017-07-26). Ich uzupełnieniem będą cztery fregaty przystosowane do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, które zostaną wyposażone m.in. w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km (Przekazanie Alpino, 2016-10-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.