Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga linia montażu A220 w Mobile

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 20 maja 2020

W zakładach Airbusa w Mobile w Alabamie otwarto wczoraj, 19 maja, drugą linię montażu końcowego samolotów rodziny A220. W hali, o powierzchni 25 100 m2, mieści się pięć stanowisk, na których można montować zarówno A220-100, jak i A220-300.

Pierwszy A220 przeznaczony dla linii JetBlue na linii montażowej w Mobile  / Zdjęcie: Airbus 

Obecnie na jednym z nich trwa montaż końcowy pierwszego samolotu A220 przeznaczonego dla linii JetBlue. Niskokosztowy przewoźnik z USA będzie drugim klientem, po Delta Air Lines, który otrzyma samoloty tej rodziny zbudowane w Mobile. Ich dostawy mają rozpocząć się pod koniec bieżącego roku.

Airbus rozpoczął produkcję A220 w Mobile w sierpniu 2019, wykorzystując miejsce w hali montażu końcowego samolotów rodziny A320 i w nowo wybudowanych hangarach technicznych. Wraz z rozpoczęciem działalności linii montażowej A220, zakłady w Alabamie oficjalnie podwoiły swoją wydajność. Główny zakład produkcyjny samolotów rodziny A220 znajduje się w Mirabel w Kanadzie (Airbus zwiększy zatrudnienie , 2020-01-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.