Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegian rezygnują z Boeingów

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 czerwca 2020

Linie lotnicze Norwegian postanowiły zrezygnować z zakupu 97 samolotów pasażerskich Boeinga – pięciu szerokokadłubowych Dreamlinerów 787 i 92 wąskokadłubowych 737 MAX 8 oraz umów obsługowych GoldCare dotyczących obydwu typów.

/ Zdjęcie: Norwegian

Zarząd towarzystwa chce także domagać się odszkodowania od koncernu z Seattle za uziemienie 737 MAX i problemów z silnikami Rolls-Royce Trent 1000, napędzającymi Dreamlinery (na zdjęciu).

Przewoźnik nie określił kwoty odszkodowania, o jakie chciałby się ubiegać od Boeinga. Przedstawiciele amerykańskiego koncernu dodali, że prowadzą rozmowy w tej kwestii z Norwegian, podobnie jak z innymi użytkownikami produkowanych przez niego samolotów, ale nie komentują ich publicznie. Boeing dostarczył Norwegom 13 ze 110 zamówionych 737 MAX 8 (Nowe trasy Norwegiana z Polski, 2019-11-13).

Nie wiadomo, czy Norwegian złożą analogiczny pozew przeciwko Rolls-Royce'owi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra