Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-16 ćwiczą użycie JASSM

Lotnictwo wojskowe, Wojska specjalne, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 27 lipca 2020

Wielozadaniowe samoloty bojowe F-16C z 510th Fighter Squadron z 31st Fighter Wing stacjonujące w bazie Aviano na terenie Włoch, wykonały 22 lipca operację nad Morzem Czarnym, w ramach której ćwiczyły taktykę użycia pocisków manewrujących AGM-158 JASSM. W manewrach wzięły też udział elementy US Naval Forces Europe, US Special Operations Command Europe i US Space Command.

Samoloty amerykańskie w trakcie połączonych ćwiczeń różnych rodzajów sił zbrojnych w zachodniej strefie Morza Czarnego 22 lipca 2020. W środku pokazano tankowiec KC-135, a w górnej części prawdopodobnie samolot patrolowy P-8 Poseidon. Mapka pokazuje także samolot E-3A AWACS operujący w okolicach rumuńskiej Konstancy i prawdopodobnie MC-130J Commando II w okolicach Warny w Bułgarii / Grafika: Manu Gomez

F-16C wykonały przelot nad Bałkanami i nad wschodnią częścią Morza Czarnego, gdzie w ramach scenariusza operacyjnego wykonały ćwiczenia w atakowaniu celów znajdujących się w zasięgu tych pocisków (zapewne na Krymie i w południowo-zachodniej Rosji w promieniu do 500 km, Nowe oprogramowanie dla F-16C/D, 2020-05-04).

W trakcie misji paliwo dostarczały powietrzne tankowce KC-135 Stratotanker ze 100th Aerial Refueling Wing stacjonujące w brytyjskiej bazie RAF Mildenhall. Co ciekawe, w ćwiczeniach uczestniczyły także bezzałogowce MQ-9 Reaper z 52nd Expeditionary Operations Group Detachment 2, aktualnie stacjonującej w polskiej bazie w Mirosławcu. US Navy reprezentował niszczyciel rakietowy USS Porter (DDG 78) typu Arleigh Burke, wchodzący w skład 6. Floty operującej na Morzu Śródziemnym, a zadania patrolowe wykonywał samolot P-8A Poseidon z CTF-67.

Jednocześnie wojska specjalne ćwiczyły scenariusz dostarczania komandosów z mieszanego podooddziału amerykańsko-ukraińskiego za pomocą samolotu MC-130J Commando II z 352nd Special Operations Wing z bazy RAF Mildenhall. US Space Command zapewniało rozpoznanie satelitarne oraz łączność.

Niedawne manewry były kolejnym symulowanym atakiem w wykonaniu sił zbrojnych USA na cele w Rosji ze wsparciem wojsk sojuszniczych. Poprzednia taka operacja miała miejsce 29 maja br., gdy bombowce B-1B Lancer przeprowadziły szkolenie w użyciu przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych dalekiego zasięgu AGM-158C Long Range Anti-Ship Missile (LRASM, B-1B nad Morzem Czarnym, 2020-06-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra