Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Grecja potwierdza chęć zakupu Rafale

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 września 2020

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis potwierdził 12 września, że jego rząd zamierza zakupić samoloty wielozadaniowe Dassault Rafale i kilka innych typów uzbrojenia. Według francuskiego Air & Cosmos, Paryż proponował Grekom początkowo nabycie 8 nowych i 10 używanych samolotów, jednak Ateny optowały za 6 nowymi i 12 używanymi Rafale. Ich dostawy miałyby się rozpocząć w połowie 2021 i zakończyć pod koniec 2022. Greckie media donoszą, że zastąpią one w służbie Mirage 2000EGM.

Dostawy Rafale dla Grecji miałyby się rozpocząć w połowie 2021 i zakończyć pod koniec 2022 / Zdjęcie: MO Francji

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji Polemikí Aeroporía (wojska lotnicze Grecji) miałyby otrzymać samoloty w standardzie F3-O4T, wcześniejszym niż F3-R, wdrożonym do służby w Armée de l'Air (wojskach lotniczych Francji) od końca 2012 do 2018, wyposażonych w radar z anteną fazowaną RBE-2 i przystosowanych do przenoszenia pocisków manewrujących SCALP (Grecja kupiła Rafale? , 2020-08-31).

Zakup Rafale to tylko jeden z programów rozwoju sił zbrojnych Hellady. Według słów premiera Mitsotakisa kierowany przez niego rząd zamierza nabyć także 4 nowe fregaty wielozadaniowe (niesprecyzowanego typu) i 4 przeznaczone do operowania z ich pokładów morskie śmigłowce wielozadaniowe Sikorsky MH-60R, przenośne wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych i torpedy. Planowana jest też modernizacja fregat typu Hydra (Meko-200HN) i śmigłowców uderzeniowych AH-64 Apache oraz powołanie do służby wojskowej dodatkowych 15 000 ludzi ((Manewry EUNOMIA na M. Śródziemnym, 2020-08-26, Greckie Leopardy 1V/MP dalej w służbie, 2020-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.