Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wspólne próby zasobnika Talios

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 01 października 2020

Resort obrony Francji poinformował, że 22 września personel Centre d’expérimentation aérienne militaire (CEAM, centrum badawczego wojsk lotniczych) i eskadry myśliwsko-doświadczalnej ECE 1/30 Côte d’Argent Armée de l'Air et de l'Espace  (wojsk lotniczych i kosmicznych Francji), rozpoczął próby zasobnika celowniczego Talios (TArgeting Long-range Identification Optronic System). Załogę samolotu stanowili Francuz i pilot Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych Indii).

Mieszana załoga Rafale F3R badająca możliwości zasobnika Talios / Zdjęcie: MO Francji / Zdjęcie: MO Francji

Celem próby było zademonstrowanie możliwości Taliosa podczas misji powietrze-powietrze, powietrze-ziemia i powietrze-woda. W pierwszym przypadku pilot indyjski zauważył, że zasobnik znacznie zwiększa zdolności bojowe samolotu.

W trakcie misji powietrze-ziemia zauważono skuteczność Taliosa zarówno podczas uderzeń dalekiego zasięgu, jak i w wykrywaniu i atakowaniu małych ruchomych celów. W misji powietrze-woda Talios sprawdził się jako narzędzie do śledzenia i monitorowania łodzi.

Talios jest zasobnikiem zdolnym do wspomagania lotnika w trakcie całego procesu decyzyjnego, od wykrycia celu aż do jego zneutralizowania podczas misji uderzeniowych dalekiego zasięgu, identyfikacji celów powietrznych czy bezpośredniego wsparcia lotniczego, niezależnie od pory doby.

Dowództwo Armée de l'Air et de l'Espace spodziewa się, że wstępna zdolność operacyjna zasobnika Talios zostanie zgłoszona już w tym miesiącu (Pierwsza misja bojowa Rafale F3R, 2020-09-30, Próby Rafale z TALIOS-em, 2016-10-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.