Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze operacje lotnicze z pokładu CdG

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 listopada 2015

Wczoraj francuska lotniskowcowa grupa bojowa przeprowadziła pierwsze ataki na pozycje islamistów w Iraku i Syrii.

Przed tygodniem Charles de Gaulle rozpoczął kolejną misję bojową na Bliskim Wschodzie. Pierwotnie zakładano, że francuski lotniskowiec będzie stacjonował w Zatoce Perskiej. Ostatecznie postanowiono wysłać go na wschodnie wody Morza Śródziemnego / Zdjęcie: MO Francji

W poniedziałek przez kilka godzin francuskie lotnictwo wojskowe prowadziło operacje lotnicze nad Irakiem i Syrią. W atakach na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja uczestniczyły samoloty bojowe Rafale M startujące z pokładu atomowego lotniskowca Charles de Gaulle (R91), który od kilku dni stacjonuje na wschodnich wodach Morza Śródziemnego (Charles de Gaulle wraca na Bliski Wschód , 2015-11-05).

Francuskie samoloty bojowe dokonały nalotów na wybrane cele naziemne w pobliżu irackich miast Mosul i Ramadi, a także syryjskiej Rakki. Za cel obrano stanowiska ogniowe islamistów, z których ostrzeliwano pozycje wojsk irackich, a także centra dowodzenia i składy z uzbrojeniem.

Komponent lotniczy grupy bojowej CdG tworzy: 18 samolotów wielozadaniowych Rafale M, 8 uderzeniowych Super Étendard Modernisee, 2 wczesnego ostrzegania i kierowania E-2C Hawkeye, a także śmigłowce Dauphin i Alouette III. Francuskie okręty są wspierane m.in. przez brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Defender (D36), typu 45 (HMS Defender wesprze CdG, 2015-11-18).

Samoloty bojowe startujące z pokładu Charles de Gaulle będą wspierać działania francuskiego kontyngentu wojskowego stacjonującego na Bliskim Wschodzie od roku. Jego komponent lotniczy składa się z 12 statków powietrznych, w tym 6 Rafale i po 3 Mirage 2000D i 2000N (Rotacje francuskich samolotów , 2015-08-18) i pojedynczego samolotu rozpoznawczego Atlantique 2 (Atlantique nad Irakiem, 2014-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.