Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Rafale z TALIOS-em

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 października 2016

Thales poinformował o pierwszym locie samolotu wielozadaniowego Rafale, wyposażonego w zasobnik celowniczy TALIOS.

Docelowo siły zbrojne Francji mają dysponować 45 zasobnikami TALIOS / Zdjęcie: Thales

Pierwszy lot Rafale z zasobnikiem celowniczym TALIOS (TArgeting Long-range Identification Optronic System), wcześniej oznaczanym jako PDL-NG, miał miejsce 27 lipca w bazie lotniczej Istres. Podczas ponad 2-godzinnego lotu urządzenie rejestrowało obrazy wysokiej rozdzielczości za pomocą kamery TV.

Pierwszym samolotem przystosowanym do przenoszenia TALIOS-a był Mirage 2000. Według mediów francuskich jego oblot z zasobnikiem odbył się 28 kwietnia (Modernizacja francuskich Mirage 2000D, 2015-12-11).

TALIOS jest zasobnikiem zdolnym do wspomagania lotnika w trakcie całego procesu decyzyjnego, od wykrycia celu aż do jego zneutralizowania podczas misji uderzeniowych dalekiego zasięgu, identyfikacji celów powietrznych czy bezpośredniego wsparcia lotniczego, niezależnie od pory doby.

Integracja TALIOS-a z Rafale jest jednym z elementów modernizacji tej konstrukcji do standardu określanego jako F3R. Nowe samoloty mają osiągnąć zdolność operacyjną w połowie 2018 (Meteor naprowadzany przez Rafale, 2015-05-02).

Siły zbrojne Francji zakupiły na razie 20 TALIOS-ów, przeznaczonych dla Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) i Aéronavale (lotnictwa francuskiej marynarki wojennej). Docelowo nabytych będzie 45 zasobników tego typu. Ich produkcja seryjna rozpocznie się w przyszłym roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.