Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale przeciwko terrorystom

Lotnictwo wojskowe, 13 maja 2020

Wczesnym rankiem 10 maja patrol dwóch wielozadaniowych samolotów bojowych Rafale C ze składu Armée de l'Air (wojsk lotniczych Francji) wystartowały z bazy lotniczej Książę Hassan w Jordanii. aby włączyć się do operacji kontroli obszaru planowanej przez irackie siły bezpieczeństwa.

/ Zdjęcie: MO Francji

Po pobraniu paliwa z amerykańskiego tankowca KC-10 i skierowaniu się w rejon akcji – na zachód od Kirkuku – jeden z francuskich samolotów zrzucił bombę AASM, która całkowicie zniszczyła budynek, będący kwaterą islamskich terrorystów (Rafale F3R gotowy do służby, 2018-11-09).

Jak podało francuskie ministerstwo obrony, przyczyniło się to bezpośrednio do zmniejszenia potencjału militarnego organizacji terrorystycznej i zapewniło wsparcie siłom irackim zaangażowanym w działania na lądzie.

Francuskie Rafale kontynuują codzienne zadania wspierania sił irackich w walce z islamistami, a także wykonują misje zwiadowcze i utrzymania przewagi w powietrzu nad Irakiem i Syrią wraz z innymi członkami koalicji w ramach operacji Chammal (Wysiłek francuskiego lotnictwa w 2018, 2019-03-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.