Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa grupa taikonautów

Astronautyka, 02 października 2020

1 października 2020 China Manned Space Agency ogłosiła wybór trzeciej grupy taikonautów, w skład której wchodzi 17 mężczyzn i jedna kobieta.

Nowa chińska stacja kosmiczna Tiangong, której pierwszy moduł Tianhe ma zostać wyniesiony na orbitę wokółziemską w 2021 / Grafika: China Manned Space Engineering Office

China Manned Space Agency rozpoczęła w kwietniu 2018 nabór nowych kandydatów, na który zgłosiło się 2500 chętnych. W ciągu dwóch lat przeprowadzono trójetapową selekcję i ostatecznie wybrano 18 osób.

7 osób odbędzie szkolenie pilotażowe, kolejne 7 zostanie inżynierami kosmicznymi, a pozostałe 4 osoby zostaną przeszkolone w zakresie obsługi wyposażenia misji. Kandydaci na pilotów kosmicznych zostali wybrani spośród pilotów wojskowych, a kandydaci na inżynierów kosmicznych są naukowcami lub inżynierami zajmującymi się aeronautyką lub astronautyką. Specjaliści obsługi wyposażenia misji zostali wybrani spośród osób wcześniej zajmujących się tą tematyką w ramach pracy w programach załogowych.

Do tej pory w chińskim programie kosmicznym bierze udział 21 taikonautów, z których 11 odbyło lot na orbitę wokółziemską w ramach 6 misji. Obecnie przygotowywane jest wystrzelenie w 2021 pierwszego modułu Tianhe nowej stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac). W następnej kolejności zostaną wysłane dwa moduły laboratoryjne. Cała stacja osiągnie wtedy masę 90 t.

Chińskie plany bardzo niepokoją NASA, która chce wybudować własną stację orbitalną (Nowa stacja kosmiczna NASA, 2020-09-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.