Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Optoelektronika dla kierowców Marderów

Wojska lądowe, Przemysł lotniczy, 22 października 2020

Rheinmetall poinformował o podpisaniu z Bundeswehrą umowy na modernizację nocnych systemów obserwacyjnych kierowcy bwp Marder. Za kwotę około 24 mln euro Rheinmetall dostarczy ponad 170 urządzeń oraz zapewni wsparcie logistyczne i szkolenie obsługi.

Dostawy urządzeń Spectus II mają zostać zrealizowane w latach 2021-2022 / Zdjęcie: Rheinmetall

Niemieckie pojazdy otrzymają urządzenia Spectus II, łączące wzmacniacz światła szczątkowego z kamerą termowizyjną. System obejmuje także tylną kamerę obserwacyjną. Zamontowanie optoelektronicznych urządzeń obserwacyjnych zwiększy świadomość sytuacyjną kierowców Marderów i pozwoli skutecznie działań w warunkach nocnych i w warunkach ograniczonej widoczności.

Spectus II stanowiącą rozwinięcie starszego Spectus I, który jest używany w bwp Marder 1A5A1. Pojazdy te zostały wyposażone w urządzenia starszej generacji na na potrzeby misji ISAF w Afganistanie (Nowe termowizory dla Marderów, 2020-10-12, Modernizacja Marderów 1A5, 2020-01-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.