Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KC-30A tankuje P-8A RAAF

Lotnictwo wojskowe, 23 października 2020

Royal Australian Air Force (królewskie wojska lotnicze Australii) przeprowadziły próby tankowania morskiego samolotu patrolowego / ZOP P-8A Poseidon z własnego wielozadaniowego tankowca-transportowca KC-30A (A330-200 MRTT) ze składu 33. eskadry. Od 22 września do 1 października 2020 wykonano 7 lotów, podczas których przetaczano naftę.

P-8A RAAF pobiera paliwo z tankowca KC-30A / Zdjęcia: MO Australii

Nie było to jednak pierwsze tego rodzaju zadanie dla australijskich lotników. W 2018 KC-30A został wysłany do NAS Patuxent River w Stanach Zjednoczonych w celu przeprowadzenia prób tankowania P-8A US Navy (Modernizacja KC-30A, 2020-10-13).

RAAF zgłosiły wstępną zdolność operacyjną P-8A w marcu 2018. Próby tankowania podczas lotu jednym z elementów niezbędnych do uzyskania całkowitej zdolności operacyjnej, co ma nastąpić w 2022.

Australia zamówiła 15 Poseidonów. Do tej pory dostarczono 12 z nich, noszących n-ry takt. od A47-001 do A47-012). Samoloty służą 11. eskadrze stacjonującej w bazie RAAF w Edinburghu. Zakup pozostałych trzech P-8A nadal czeka na zatwierdzenie przez rząd w Canberze (Szkolenie załóg australijskich P-8A, 2018-08-21).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.