Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstępna zdolność operacyjna australijskich P-8A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 marca 2018

Wojska lotnicze Australii poinformowały o uzyskaniu wstępnej zdolności operacyjnej przez morskie samoloty patrolowe P-8A.

Australia odebrała już połowę z zamówionych morskich samolotów patrolowych P-8A / Zdjęcie: MO Australii

Australijskie morskie samoloty patrolowe P-8A uzyskały wstępną zdolność operacyjną (IOC) na pięć miesięcy przed planowanym terminem. Patrolowce osiągnęły ten status w wyniku testów użycia operacyjnego, które prowadzono w ostatnich latach (Pierwsza misja australijskiego P-8A, 2017-06-09). Pierwszy P-8A dotarł do Australii jesienią 2016 (Pierwszy Poseidon w Australii, 2016-11-17).

Dotąd Royal Australian Air Force (królewskie wojska lotnicze Australii, RAAF) odebrały sześć z dwunastu zakontraktowanych samolotów patrolowych P-8A. Dostawy pozostałych powinny zakończyć się w 2020. Ogółem, RAAF zgłasza zapotrzebowanie na piętnaście statków powietrznych tego modelu.

Australijskie P-8A obsługiwane są przez załogi 11th Squadron z RAAF Base Edinburgh w Australii Południowej. Zastępują one wiekowe patrolowce AP-3C Orion. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.