Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie załóg australijskich P-8A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 sierpnia 2018

Ministerstwo obrony Australii poinformowało o uruchomieniu centrum szkolenia załóg i personelu obsługowego morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon.

Załogi i personel obsługowy australijskich samolotów patrolowych P-8A będą doskonalić swoje umiejętności w nowym centrum szkoleniowym zlokalizowanym w RAAF Base Edinburgh / Zdjęcie: CPL Craig Barrett, MO Australii

Centrum szkoleniowe zbudowano na terenie RAAF Base Edinburgh w Australii Południowej, gdzie stacjonuje 11th Squadron, który wyposażono w morskie samoloty patrolowe P-8A. Ośrodek powstał w wyniku współpracy rządu i ministerstwa obrony Australii z siłami zbrojnymi USA oraz amerykańskim koncernem Boeing, producentem Posejdonów (Szkolenie australijskiego personelu obsługowego, 2016-02-04).

Obiekt wyposażono m.in. w symulatory oraz pełnowymiarowe makiety podzespołów samolotu, które posłużą do szkolenia załóg i personelu obsługowego. Jak zaznacza australijska minister obrony, Marise Payne, uruchomienie centrum szkoleniowego w RAAF Base Edinburgh usprawni proces przygotowania personelu do eksploatacji i obsługi P-8A oraz zmniejszy stopień wykorzystania samolotów patrolowych w celach dydaktycznych.

Jednakże, australijskie P-8A w dalszym ciągu będą używane w bardziej zaawansowanych etapach szkolenia. Takich jak np. użycie przenoszonych przez samoloty przeciwokrętowych pocisków kierowych AGM-84 Harpoon (Australijski P-8A odpala Harpoona, 2018-07-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.