Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miloš w wojskach specjalnych Serbii

Wojska specjalne, 27 października 2020

72. brigada za specijalne operacije (Brygada Operacji Specjalnych) stała się pierwszym operacyjnym użytkownikiem wielozadaniowych pojazdów opancerzonych BOV M16 Miloš w Vojskach Srbije (Siłach Zbrojnych Serbii). Pojazdy weszły do uzbrojenia brygady po serii testów zakończonych 20 września.

BOV M16 Miloš weszły do uzbrojenia 72. bso po zrealizowaniu serii testów zakończonych 20 września br. / Zdjęcie: MO Serbii

Do prezentacji pojazdów należących do 72. bso doszło podczas wizyty ministra obrony, Aleksandara Vulina w jednostce wojskowej w Pančevie. Obok posiadanych dotychczas pojazdów opancerzonych M1151 HMWWV pokazano 10 Milošów, które zostały uzbrojone w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia M15 z 12,7-mm wkm.

Wcześniej Miloš trafił do służby w rodzimej Žandarmeriji (Żandarmerii Wojskowej). Pojazdy te uzbrojono w sześciolufowe km DillonAero M134 Minigun na nabój 7,62x51 mm. W zeszłym roku osiem pojazdów odebrała też Gwardia Narodowa Cypru (Ćwiczenia Sadejstvo 2020, 2020-10-13, Testy Miloša, 2020-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.