Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne próby B61-12

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 listopada 2020

Personel Sandia National Laboratories i US Air Force przeprowadził kolejne próby zrzutu ćwiczebnej bomby nuklearnej B61-12 przenoszonej przez wielozadaniowy samolot bojowy F-35A Lightning II.

B61-12 zrzucona z wewnętrznej komory bombowej F-35A w locie z prędkością naddźwiękową / Zdjęcie: Sandia National Laboratories

Podczas testu, który odbył się 25 sierpnia, F-35A lecący z prędkością naddźwiękową zrzucił z wewnętrznej komory bombowej bombę B61-12, zawierającą pozorowany ładunek jądrowy, z wysokości ok. 3 200 m na teren poligonu Tonopah w Nevadzie. Bomba uderzyła w pustynię w wyznaczonym obszarze celu ok. 42 s później.

Był to pierwszy lot próbny sprawdzający wszystkie układy i instalacje, w tym mechaniczną, elektryczną, łączności i zrzutu, interfejsu pomiędzy B61-12 i F-35A – powiedział Steven Samuels, kierownik działu Sandia odpowiedzialnego za próby B61-12 (F-35A zrzuca B61-12, 2020-06-23).

We współpracy z National Nuclear Security Administration, Los Alamos National Laboratory i Siłami Powietrznymi, Sandia National Laboratories ukończyły wiosną br. próby kompatybilności B61-12 z samolotem wielozadaniowym F-15E Strike Eagle.

12 marca F-15E, lecąc na wysokości ok. 300 m z prędkością okołodźwiękową, zrzucił ćwiczebną B61-12, która spadła na pustynię w wyznaczonym miejscu ok. 35 s później. Następnie przeprowadzono próbę zrzutu bomby z wysokości ponad 7620 m, także przy prędkości wynoszącej niemal Ma1. Po ok. 55 s ćwiczebna B61-12 wbiła się w dno wyschniętego jeziora na poligonie Tonopah.

Sandia National Laboratories poinformowały też, że w lipcu br. zakończyły próby kompatybilności B61-12 z bombowcem B-2A Spirit.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.