Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Themis do zwalczania bsl

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 marca 2021

Milrem Robotics i Marduk opracowały wersję bezzałogowego pojazdu Themis, przeznaczonego do zwalczania bezzałogowych statków latających i amunicji krążącej.

/ Ilustracja: Milrem

Pojazd wyposażono w urządzenia optoelektroniczne Shark, pozwalające na dokładne wykrywanie, klasyfikowanie i namierzanie amunicji krążącej i innych obiektów latających, z użyciem zaawansowanej sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Z Themisem przenoszącym Shark można zintegrować z uzbrojeniem kinetycznym i nie-kinetycznym oraz z różnymi czujnikami, takimi jak radar, czujnik częstotliwości radiowych, urządzenia zakłócające, lasery, itp. (UVision i Milrem łączą siły , 2020-10-06).

Obecnie większość systemów służących do zwalczania bezzałogowych statków latających to urządzenia stacjonarne. Zastosowanie jako ich nosicieli pojazdów autonomicznych daje obrońcom elastyczność działania zgodnie z oceną zagrożenia i zdolność wczesnego ostrzeżenia własnych sił rozlokowanych na różnych pozycjach, a także zapewnia lepszą świadomość sytuacyjną i ochronę jednostek własnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.