Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Milrem pracuje nad RCV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 maja 2020

Estońska spółka Milrem Robotics zamieściła w mediach społecznościowych informację o prowadzonych pracach nad bezzałogowym pojazdem bojowym (ang. Robotic Combat Vehicle, RCV). Ma on być uzupełnieniem dla czołgów podstawowych i bojowych wozów piechoty.

Zaletą użycia bojowych lądowych bezzałogowców ma być redukcja ryzyka, na jakie narażeni są żołnierze. Bezzałogowiec może być kierowany do realizacji najbardziej niebezpiecznych zadań zamiast załogowych bwp / Grafika: Milrem Robotics

RCV ma mieć liczne przewagi nad eksploatowanymi obecnie wozami bojowymi. Zdaniem producenta ma być 2-3 razy tańszy i 3-4 razy lżejszy od bwp. Niewielkie w porównaniu z bwp gabaryty mają umożliwiać transport lotniczy. Uzbrojenie RCV mogą stanowić armaty automatyczne o kalibrze do 50 mm. Pojazd będzie również miał obniżoną sygnaturą cieplną, utrudniającą wykrycie w paśmie podczerwieni.

Prototyp pojazdu otrzyma nazwę Type X. Przewiduje się, że jego budowa zakończy się jeszcze w tym roku, po czym zostanie skierowany do testów. Prace nad nim prowadzone są już od kilku lat, zaś za ich finansowanie odpowiada nieznany klient (Estonia w programie wspólnego transportera, 2020-04-07, Platforma desantowa dla THeMISa, 2020-03-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.