Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DSEI 2021: Propozycje Hanwha Defense

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 września 2021

Podczas wystawy DSEI 2021 w Londynie południowokoreańska Hanwha Defense prezentuje swoje rozwiązania proponowane Brytyjskim Siłom Zbrojnym. Stosunkowo pokaźny udział związany jest z ofertą dotyczącą artylerii, wozów bojowych i bezzałogowców.

Podczas DSEI 2021 Hanwha zamierza zawrzeć kilka porozumień z lokalnymi przedsiębiorstwami zbrojeniowymi / Zdjęcie: Hanwha Defense

Koreańczycy są poważnie zainteresowani udziałem w brytyjskim programie Mobile Fires Platform na następcę armatohaubic AS-90 kal. 155 mm. W tym celu zaoferowana ma zostać zaawansowana odmiana koreańskiej K9 Thunder, której model w odmianie podstawowej jest prezentowany podczas DSEI (Hanwha zainteresowana programem MFP, 2021-06-07).

Docelowo Brytyjczykom zaoferowana zostanie K9A2. Będzie ona mieć zwiększoną siłę ognia, ochronę i mobilność. Zastosowany zostanie m.in. w pełni zautomatyzowany system ładowania amunicji zwiększający szybkostrzelność do 9 strz./min. Ponadto pojazdy otrzymają dodatkowe pakiety zwiększające odporność przeciwminową i kompozytowe gąsienice.

Drugim prezentowanym modelem jest bwp Redback przechodzący obecnie testy w Australii. Teoretycznie pojazd ten może stanowić alternatywę dla wozów rodziny Ajax, które zmagają się obecnie z poważnymi problemami (Próby ogniowe bwp dla Australii, 2021-08-09).

Na stoisku południowokoreańskiego producenta po raz pierwszy w Europie prezentowany jest lądowy bezzałogowiec Multi-Purpose Unmanned Ground Vehicle (M-UGV) 4x4. Pojazd został opracowany w 2019 w ramach rządowego projektu mającego na celu budowę robotów do wsparcia pododdziałów piechoty w różnych sytuacjach bojowych.

Masa M-UGV 4x4 to 1,5 t. Napędzany jest przez silnik elektryczny umożliwiający rozwinięcie prędkości maksymalnej 30 km/h. Może się poruszać autonomicznie lub być sterowany zdalnie. Przeznaczony jest do zadań rozpoznawczych, transportu logistycznego, ewakuacji rannych i wsparcia bojowego. Uzbrojenie bezzałogowca stanowi zdalnie sterowany moduł uzbrojenia.

Azjaci zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku ujawniony zostanie powiększony bezzałogowiec Intelligence UGV (I-UGV) 6x6. Będzie miał zwiększoną do 500 kg ładowność i zasięg zwiększonym do 100 km. W najbliższych miesiącach pojazd trafi na testy do Daehanminguk Gukgun (Sił Zbrojnych Republiki Korei) oceniające jego efektywność operacyjną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.