Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

flydubai latają do Budapesztu i Warszawy

Lotnictwo cywilne, 01 października 2021

flydubai, zarejestrowane w Dubaju linie lotnicze, uruchomiły wczoraj, 30 września 2021, loty do Warszawy i Budapesztu. Przewoźnik będzie wykonywał 4 rejsy tygodniowo (we wtorki, czwartki, piątki i niedziele) z międzynarodowego lotniska w Dubaju do portu lotniczego Budapeszt im. Ferenca Liszta i codziennie na Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW).

Lotnisko Chopina jest drugim po Krakowie polskim portem obsługiwanym przez linie flydubai / Zdjęcie: flydubai

Inauguracyjne loty flydubai do Budapesztu i do Warszawy zostały powitane tradycyjnymi salutami wodnymi na lotniskach docelowych. Otwierający nowe bezpośrednie połączenie do Budapesztu pierwszy lot pilotowali kapitan Laszlo Fabian z Węgier i pierwszy oficer Eisa Al Suwaidi z ZEA. Ponadto węgierskimi członkiniami personelu pokładowego obsługującego inauguracyjny rejs były: starsza stewardessa Rebeka Cserne Fabiana i stewardessa Reka Toth. W skład załogi obsługującej ten inauguracyjny lot wchodziły też Polki: starsza stewardessa Agata Samborska oraz stewardessy Katarzyna Boryna i Paulina Kaniowska.

Loty do stolic Polski i Węgier obsługiwały Boeingi 737 MAX 8, wyposażone w rozkładane na płask fotele w klasie biznes i system rozrywki pokładowej z ekranami full HD o przekątnej 11,6 cala.

 – Tego lata zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi. Uruchamiając loty do Budapesztu i do Warszawy rozszerzamy naszą siatkę połączeń, dzięki czemu nasi pasażerowi będą mieli większy wybór miejsc docelowych w sezonie zimowym. Wzmocni to także związki pomiędzy oboma krajami a ZEA – powiedział prezes zarządu flydubai Ghaith Al Ghaith.

Wprowadzenie bezpośrednich połączeń z Budapesztem i z Warszawą zwiększa naszą siatkę połączeń w Europie do 20 lotnisk w 17 krajach. Cieszymy się z możliwości zaoferowania pasażerom niezawodnego i niedrogiego podróżowania bezpośrednio do Dubaju oraz lotów code share z możliwością dalszych przesiadek na loty realizowane wspólnie przez Emirates i flydubai do 190 miejsc docelowych – dodał starszy wiceprezes ds. działalności komercyjnej i e-commerce flydubai Jeyhun Efendi (Zimowa siatka połączeń z Krakowa, 2020-10-27, Współpraca Emirates i flydubai, 2018-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.