Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PAC-3 MSE wystrzelony przez THAAD

Obrona powietrzna, Przemysł zbrojeniowy, 12 marca 2022

Według informacji portalu Defense News amerykańska Missile Defense Agency przeprowadziła udaną próbę pocisku PAC-3 MSE systemu obrony powietrznej Patriot wystrzelonego za pomocą systemu obrony przeciwrakietowej THAAD. Próba odbyła się 24 lutego na poligonie White Sands.

Integracja elementów Patriota i THAAD jest prowadzona w odpowiedzi na pilną potrzebę operacyjną wojsk stacjonujących w Republice Korei / Zdjęcie: Lockheed Martin

Pocisk PAC-3 MSE został wystrzelony w kierunku symulowanego celu na podstawie danych z radaru AN/TPY-2 i systemu Fice Control & Communication wchodzącego w skład THAAD. Pocisk doleciał do punktu przechwycenia celu a następnie zgodnie z planem uległ samozniszczeniu. Test potwierdził możliwość użycia wyrzutni M903 i pocisków PAC-3 MSE we współpracy z pozostałymi komponentami THAAD i z pominięciem systemu dowodzenia Patriota

Próby obu systemów są realizowane od października 2019 w odpowiedzi na pilną potrzebę operacyjną wojsk stacjonujących w Republice Korei. Mimo początkowych problemów z oprogramowaniem integracja odnotowuje jednak postępy. Prace integracyjne są prowadzone przez Lockeed Martin we współpracy z Raytheon.

Połączenie elementów Patriota i THAAD ma na celu utworzenie zintegrowanej, wielowarstwowej obrony przeciwrakietowej. Pociski PAC-3 MSE współpracując z radarem AN/TPY-2 o znacznie większych możliwościach mają być przeznaczone do zwalczania pocisków balistycznych krótkiego zasięgu, zaś efektory THAAD do zwalczania pocisków średniego i pośredniego zasięgu. Połączenie różnych efektorów już na poziomie baterii zwiększy elastyczność użycia sił przez dowódców umożliwiając reagowanie na różne zagrożenia (THAAD zestrzelił rakietę balistyczną, 2022-01-22, Nowa głowica dla pocisku THAAD, 2020-03-19).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.