Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZEA szkolą Jemeńczyków

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2015

Wojska Zjednoczonych Emiratów Arabskich szkolą jemeńskich żołnierzy, którzy wkrótce staną do walki z bojówkarzami organizacji Huti.

Na południu Jemenu trwa szkolenie żołnierzy nowej jemeńskiej armii, która ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji w kraju i przywróceniu rządów obalonego prezydenta Mansura Hadiego / Zdjęcie WAM News Agency

Jemeńscy wojskowi szkoleni są w bazie lotniczej Al-Anad na południu kraju. Kursy szkoleniowe organizują i nadzorują instruktorzy z ZEA wspierani przez inne państwa członkowskie wielonarodowej koalicji, na czele której stoi Arabia Saudyjska. W najbliższych tygodniach Jemeńczycy zostaną wysłani na północ kraju, gdzie toczą się najcięższe walki z bojówkarzami rebelianckiego ugrupowania Huti.

Niewykluczone, że część żołnierzy będzie stacjonować w bardziej spokojnych, południowych rejonach kraju. Wówczas ich głównym zadaniem będzie ustablizowanie sytuacji wewnętrznej w tej części Jemenu i pomoc w stopniowym przywracaniu rządów obalonego na początku 2015 prezydenta Mansura Hadiego.

Od blisko roku siły wielonarodowej koalicji prowadzą działania bojowe w ogarniętym wojną domową Jemenie (S-100 zestrzelony nad Jemenem, 2015-08-26; Leclerki ZEA w akcji w Jemenie, 2015-08-13). W wyniku wielomiesięcznych nalotów na pozycje rebeliantów koalicjantom udało się powstrzymać ofensywę Huti, jednak ekstremiści w dalszym ciągu kontrolują sporą część kraju. W obawie przed eskalacją konfliktu Arabia Saudyjska znacząco wzmocniła oddziały wojsk lądowych rozmieszczonych wzdłuż granicy z Jemenem (Saudyjczycy zestrzelili Scuda, 2015-08-27; Saudyjczycy giną na granicy z Jemenem, 2015-08-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.