Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Blisko 200 kierunków Air France

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 08 kwietnia 2022

Od kilku dni obowiązuje wiosenno-letni rozkład lotów Air France, który tradycyjnie potrwa do października. W rozpoczynającym się okresie, francuskie linie planują zaoferować loty do 196 miast na 5 kontynentach, w tym kilka nowych tras.

W rozpoczynającym się sezonie, narodowy przewoźnik Francji będzie oferował więcej miejsc w ramach lotów do popularnych letnich destynacji / Zdjęcie: Air France

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem, Air France planuje nadal zwiększać oferowanie na trasach do Stanów Zjednoczonych Ameryki, które są dla nich wiodącym rynkiem wśród połączeń dalekiego zasięgu. W sezonie wiosna-lato 2022 przewoźnik odda do dyspozycji pasażerów blisko 200 lotów tygodniowo do 14 miast w USA, czyli o 20% więcej niż latem 2019.

Air France zaoferują m.in. 7 lotów dziennie do Nowego Jorku z wylotem ze swoich dwóch paryskich lotnisk – Roissy Charles de Gaulle i Orly. Ponadto, we współpracy z Delta Air Lines, zostanie uruchomiona ekskluzywna usługa shuttle – dostępna między lotniskiem Paryż-CDG a lotniskiem JFK w Nowym Jorku. Będzie to oferta 8 lotów dziennie, które mają startować regularnie co godzinę (maksymalnie do 2 godzin) od czerwca br.

Kolejną nowością w letnim rozkładzie jest wznowione połączenie do Dallas w Teksasie, z 5 lotami tygodniowo. Ponadto, Air France zaoferują kolejny raz sezonową trasę z Paryża (CDG) do Denver (Kolorado). Z 3 rejsów dziennie do Denver będzie można korzystać od 4 maja 2022.

Zgodnie w wcześniejszą zapowiedzią, 17 maja br. przewoźnik zainauguruje trasę z Paryża (CDG) do Quebec City, dzięki czemu łączne oferowanie na trasach do Kanady będzie większe o 25% w porównaniu z rozkładem sprzed pandemii.

Air France powracają do poziomu aktywności sprzed pandemii również w Afryce. Na wybranych trasach zostanie zwiększona częstotliwość lotów, a 2 z sezonowych połączeń – na Zanzibar i do Bandżul – pozostaną w rozkładzie również w sezonie letnim.

Siatka połączeń w Azji zostanie utrzymana prawie w całości, choć zmniejszy się liczba lotów. Wyjątkiem są Indie, gdzie planowy jest wzrost częstotliwości połączeń do Delhi, Bombaju, Bangaluru i Chennai (Madras), w odpowiedzi na ponowne otwarciu kraju na zagranicznych gości, od 27 marca 2022.

W rozpoczynającym się sezonie, przewoźnik będzie oferował więcej miejsc w ramach lotów do popularnych letnich destynacji. Strategia dotyczy połączeń krótkiego i średniego zasięgu, czyli lotów krajowych we Francji, na terenie Europy oraz do miast w Afryce Północnej. Na wspomnianych trasach, w lipcu i sierpniu pula dostępnych miejsc będzie zbliżona do poziomu sprzed Covid-19. Linia będzie mogła to osiągnąć między innymi dzięki uruchomieniu 23 sezonowych tras z Paryża (lotnisko CDG), wśród których są trzy nowości: Zakynthos (2 loty tygodniowo, od 9 lipca), Tirana (2 loty tygodniowo, od 9 lipca) i Teneryfa (kontynuacja połączenia zainaugurowanego w sezonie zimowym).

Z lotniska Paryż-Orly latem pasażerowie będą mogli polecieć na kilku nowych trasach, m.in. do Algieru (pod warunkiem ponownego otwarcia kraju) i Tunisu (1 lot dziennie od 29 maja). Planowane jest też zwiększenie liczby połączeń na Ibizę i Majorkę oraz do Bari, które są w rozkładzie od 2021. Air France zaoferują także 47 tras sezonowych, z wylotem z lotnisk regionalnych na terenie Francji, takich jak Nicea, Marsylia, czy Lyon.

W sezonie wiosna-lato 2022 Air France zaoferują do 27 lotów tygodniowo między Warszawą a Paryżem. Niektóre z rejsów będą obsługiwały najnowsze samoloty we flocie francuskiej linii – Airbus A220-300. Od tego tygodnia powróciło też połączenie z Krakowem. Początkowo loty Kraków-Paryż będą oferowane raz w tygodniu, docelowo podróżni na tej trasie będą mogli skorzystać z 4 lotów tygodniowo (A220 Air France w Warszawie, 2022-04-04, Więcej lotów Air France do USA, 2022-02-08).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.