Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letnie kierunki z Krakowa

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 28 marca 2022

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Krakowa 20 linii lotniczych ma oferować łącznie 143 połączenia na 99 lotnisk w 33 krajach. W praktyce oznacza to powrót niemal wszystkich kierunków obsługiwanych w 2019.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Krakowa mają wrócić niemal wszystkie kierunki obsługiwane w 2019 / Zdjęcie: Marcin Sigmund

W letnim rozkładzie znalazły się kierunki włoskie, hiszpańskie, greckie, chorwackie, a także połączenia na Cypr i Maltę. 8 kwietnia br. do Krakowa mają powrócić linie Air France z trasą na lotnisko Paryż-Roissy im. Charlesa de Gaulle’a, a od 4 maja do 15 października linie Aegean mają znowu latać do Aten.

Kilka wznowionych kierunków znalazło się też w ofercie PLL LOT, które 4 kwietnia br. mają przywrócić bezpośrednie połączenia z Krakowa do Tel Awiwu, a 4 czerwca także do Dubrownika. Dzień wcześniej, 3 czerwca, po 11-letniej przerwie powrócić ma natomiast połączenie do Nowego Jorku – Newark. Ponadto polski narodowy przewoźnik ma także zwiększyć liczbę połączeń do Warszawy. 15 czerwca br. linie Wizz Air mają rozpocząć loty z Krakowa do Burgas, a 19 września mają zainaugurować trasę do Lyonu.

27 marca linie Ryanair mają wznowić loty do Wiednia, wykonywane kiedyś na rzecz irlandzkiego przewoźnika przez LaudaMotion, a 29 marca mają przywrócić trasę do Norymbergi. 2 kwietnia Ryanair ma przywrócić połączenie do Las Palmas, a miesiąc później, 2 maja, do Berlina. Dzień wcześniej ma natomiast uruchomić nowe połączenie do Olsztyna.

Koniec marca to czas, gdy branża lotnicza przygotowuje się i rozpoczyna sezon letni. Priorytetem lotniska w Krakowie było i pozostaje stabilne odbudowywanie siatki połączeń do poziomu sprzed pandemii, to jest nasz cel, który może być osiągnięty dzięki współpracy z wszystkimi przewoźnikami, a zwłaszcza z bazowymi partnerami takimi jak PLL LOT, Ryanair czy Wizz Air, ale także w jak najbliższej współpracy wszystkimi uczestnikami rynku turystycznego w Krakowie i Małopolsce. Obserwujemy tendencję wznowienia połączeń na atrakcyjnych dla Małopolan kierunkach hiszpańskich, włoskich czy greckich. W ramach letniej siatki przewoźnicy oferują aż 50 połączeń regularnych do miejsc najchętniej wybieranych na wakacje. Przekłada się to na niemal 1,4 mln biletów na rozkładowych trasach do 14 słonecznych, ciepłych krajów chętnie od lat wybieranych przez pasażerów – powiedział prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek (Trzy nowe trasy Wizz Air, 2022-03-28, Air France wznowią loty do Krakowa, 2022-02-17, Lübeck Air polecą do Krakowa , 2021-12-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.