Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lynx KF41 z amunicją krążącą Hero

Przemysł zbrojeniowy, Bezzałogowce, Wojska lądowe, 18 maja 2022

W sieci pojawiły się pierwsze ilustracje prezentujące niemiecki bwp Lynx KF41 zintegrowany ze zdwojoną wyrzutnią amunicji krążącej rodziny Hero. Amunicja krążąca może być alternatywą dla ppk.

Zastosowanie amunicji krążącej Hero z bwp Lynx KF41 ma umożliwić zwiększenie zasięgu oddziaływania ogniowego / Zdjęcie: Twitter

Wyposażenie pojazdu w ten rodzaj uzbrojenia jest wynikiem podpisanej 12 października 2021 umowy o partnerstwie strategicznym w obszarze amunicji krążącej rodziny Hero. Podpisujące jąRheinmetall i izraelskie przedsiębiorstwo UVision Air zgodziły się na wspólne oferowanie bsl Hero dla europejskich odbiorców.

Niemieckie przedsiębiorstwo odpowiada za część przemysłową, techniczną i handlową, zaś UVision dostarcza gotowy produkt, który – jak zapewniają przedstawiciele przedsiębiorstwa – jest łatwo adaptowalny do różnych typów pojazdów. Izraelczycy zapewniają, że do jej odpalania można przystosować także kołowe transportery opancerzone Fuchs i Boxer.

Lynx KF41 wyposażony jest w wieżę Lance 2.0 z armatą automatyczną MK-30-2/ABM kal. 30 mm i km kal. 7,62 mm. Z boku wieży zainstalowano wyrzutnię, która może być wyposażona w 2 ppk, np. Spike LR2. Amunicja krążąca rodziny Hero ma być więc alternatywą dla ppk i pozwolić na podjęcie walki z czołgami przeciwnika z większej odległości. Ma też nad ppk istotną przewagę w zakresie dłuższego pozostawania nad celem i wyboru odpowiedniego momentu do ataku.

Warto przypomnieć, że zależnie od wariantu użytego bsl (Hero-20, Hero-30, Hero-70, Hero-120, Hero-250, Hero-400EC, Hero-900 i Hero-1250) można razić różne cele. Lżejsze (z głowicami o mniejszym wagomiarze) niszczą siłę żywą i cele nieopancerzone, cięższe wykorzystuje się do rażenia schronów, ciężkich bwp i czołgów podstawowych.

Amunicja krążąca Hero zintegrowana już została z bezzałogowymi pojazdami RCV Type-X i THeMIS, opracowanymi przez Milrem Robotics. Na podwoziu tego pierwszego zamontowano modułową wyrzutnię MCL (Multi-Canister Launcher) z sześcioma kontenerami, służącymi do odpalania Hero-400EC z głowicą wielozadaniową o zasięgu do 150 km. Z kolei na robocie THeMIS zainstalowano wyrzutnię z sześcioma zasobnikami, pozwalającymi na odpalanie Hero-120 o zasięgu do 40 km (UVision i Milrem łączą siły , 2020-10-06).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.