Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trenty dla Air China

Lotnictwo cywilne, 22 listopada 2010

Rolls-Royce wygrał przetarg na silniki do samolotów Airbus 350 i 330 dla Air China. Kontrakt ma szacunkową wartość 1,8 mld USD.

</span>Trent 700 / Zdjęcie: Rolls-Royce

Wytwórnia dostarczy opracowywane obecnie silniki Trent XWB dla 10 A350 XWB oraz Trent 700 dla również 10 egz. A330. Samoloty zamówiła niedawno Air China.

Oznacza to zakup ponad 40 silników o szacowanej, katalogowej wartości ok. 1,8 mld USD. Jednocześnie transakcja zwiększa dominację Rolls-Royce`a na rynku chińskim. Obecnie jednostki producenta napędzają 56% dużych, chińskich samolotów pasażerskich. Według przedstawicieli producenta, tylko silniki rodziny Trent, zostały lub zostaną zamontowane w 78 samolotach: obecnie wykorzystywanych lub zamówionych.

Informacja o kontrakcie została nagłośniona przez przedstawicieli Rolls-Royce`a mimo, że nie jest największą ani przełomową w rozwoju koncernu. Istotnym jest jednak, że dotyczy silników rodziny Trent, które - w modelu 900 - okazały się wadliwe, co wpłynęło niekorzystnie na notowania giełdowe przedsiębiorstwa (zobacz: Wycieki z silników A380).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.