Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba Łajnera

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 października 2011

29 września na Morzu Barentsa odbyła się udana próba nowej rosyjskiej rakiety strategicznej przenoszonej przez okręty podwodne - Łajner. Jej głowice trafiły w wyznaczone cele na poligonie Kura na Kamczatce.

W czasie testu rakietę Łajner wystrzelono z okrętu podwodnego Tuła należącego do Floty Północnej, dowodzonego przez kpt. Arkadija Nawarskiego. Wszystkie systemy funkcjonowały prawidłowo. Bloki bojowe rakiety trafiły w cele wyznaczone na poligonie Kura na Kamczatce.

Łajner to wersja rozwojowa rakiety strategicznej Siniewa. Ma od niej większy zasięg i może przenosić więcej małych głowic atomowych - 9-12. Wyposażono je w nowe systemy przełamywania obrony przeciwrakietowej. Pierwszą próbę Łajnera przeprowadzono 20 maja 2011 (Udana próba Łajnera, 2011-05-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra