Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dołgorukij do poprawki

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2010

Po serii prób morskich rosyjski atomowy okręt podwodny Jurij Dołgorukij musi wrócić do stoczni z powodu wykrycia wielu braków. Prace potrwają co najmniej pół roku.

O problemach z pierwszym okrętem podwodnym proj. 955 Boriej - Jurij Dołgorukij, poinformował generalny konstruktor MIT (Moskowskowo instituta tiepłotiechniki) Jurij Sołomonow. Odpowiada on za projekt i budowę rakiet balistycznych Buława. Jej kolejna próba została właśnie odroczona o około pół roku, a jako przyczynę podano zbyt mroźną zimę i zalodzenie Morza Białego (Opóźnienie testu Buławy ,2010-12-15). Tymczasem okazuje się, że kluczowym powodem są problemy techniczne z okrętem podwodnym, z którego miała ona zostać przeprowadzona.

Jurij Dołgorukij (patrz zdjęcie) trafi teraz do stoczni Siewmasz. Prace związane z doprowadzeniem go do właściwego stanu potrwają co najmniej pół roku. Sołomonow nie ujawnił na czym mają polegać. Powiedział natomiast, że jeśli okręt nie będzie gotowy do prób z Buławą na początku lata 2011, to kolejny test zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem okrętu Dmitrij Donskoj, z którego wystrzeliwano rakiety do tej pory.

Według Sołomonowa, do końca 2011 powinno być przeprowadzonych 4 do 5 prób Buławy. Dyrektor powiedział, że do konstrukcji rakiety nie wprowadzono żadnych zmian (patrz - przekrój). Wszystkie zmiany wynikające z nieudanych prób dotyczyły technologii i procesu produkcyjnego (na zdjęciach - pierwsze próby na poligonie oraz start z OP Dmitrij Donskoj 27.09.2005).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.