Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australijczycy werbują cudzoziemców

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 28 grudnia 2011

Niedostateczna liczba chętnych do służby wojskowej - szczególnie specjalistów - zmusza władze wojskowe Australii do poszukiwania chętnych za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii.

HMAS Farncomb, jeden z 6 australijskich okrętów podwodnych typu Collins. Borykają się one z licznymi usterkami technicznymi. Jeszcze bardziej dotkliwy jest brak kadr, co uniemożliwia sprawne wykorzystanie posiadanych jednostek... / Zdjęcie: MW Australii

Według The Australian, przedstawiciele władz tego kraju rozpoczęli starania o ściągnięcie zza granicy specjalistów wojskowych. Powodem jest niedobór chętnych do służby, a to z kolei spowodowane jest boomem w rozwoju przemysłu wydobywczego, który przyciąga zdecydowaną większość inżynierów i techników.

Największe problemy odczuwa marynarka wojenna. Jej dowódca, adm. Ray Grrigs odwiedził w tym celu Londyn, rozmawiając o możliwości zatrudnienia oficerów i marynarzy, którzy są i będą wkrótce zwalniania na fali redukcji liczebności brytyjskich sił zbrojnych. Sama tylko Royal Navy ograniczy do 2015 liczbę stanowisk o 5 tys. oficerów i marynarzy (zobacz: Drastyczne redukcje Londynu).

Chętni będą też poszukiwani w innych krajach zachodnich, w tym w USA i Nowej Zelandii. Wymogiem formalnym jest zakończenie służby nie wcześniej niż 3 lata temu i posiadanie kwalifikacji, żądanych przez przyszłego, potencjalnego pracodawcę.

Australia ma bogate doświadczenia w dziedzinie wykorzystywania żołnierzy obcych państw, szczególnie z Wielkiej Brytanii, z którą wiążą ją historia i przynależność do Wspólnoty Narodów, pamiątce po imperium kolonialnym (zobacz: HMAS Choules, 2011-08-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.