Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej FTMV

Wojska lądowe, 28 lutego 2012

Ze względu na planowane zmniejszenie liczebności US Army, ograniczeniu ulegnie liczba zamawianych samochodów ciężarowych średniej ładowności, prawdopodobnie z 83 do poniżej 70 tys.

Ciężarówki FMTV oparte są o austriackie Steyery 12M18. Występują w ponad 20 modelach i odmianach, różniących się m.in. ładownością (od 2,5 do 5 t). Zastępują przestarzałe, paliwożerne i niezbyt bezpieczne samochody rodziny M35 i M939 / Zdjęcie: Oshkosh Defense

Dostawy ciężarówek rodziny FMTV trwają od 1991. Początkowo były realizowane przez amerykańskie zakłady BAE Systems. W lutym 2010 Pentagon zlecił jednak produkcję dla Oshkosh Defense, zawierając ramową umowę na dostawy 23 tys. pojazdów, co wypełniłoby w zasadzie całkowite zapotrzebowanie US Army - na 83 tys. wozów (zobacz: FMTV dla Oshkosh).

Ze względu na planowane zmniejszenie liczebności US Army, z ok. 560 do 490 tys. żołnierzy (zobacz: Ograniczenie wydatków Pentagonu), dowództwo tego rodzaju sił zbrojnych zamierza ograniczyć liczbę ciężarówek, z obecnych 262 do 235 tys. To z kolei pociągnie za sobą redukcję zamówień na FMTV. Szczegółów jeszcze nie określono.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.