Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA blokują dostawy dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 15 czerwca 2012

Planowane na 12 i 13 czerwca uroczystości przekazania Tajlandii kolejnych samolotów szwedzkiego Saaba została odwołana. Powodem jest opóźnienie dostaw komponentów z USA.

Tajlandia kupiła od Szwecji 12 myśliwców wielozadaniowych JAS39 Gripen C/D, 2 samoloty wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab 340 Erieye oraz jeden transportowy Saab 340 za 34 mld bahtów (1,1 mld USD). 6 Gripenów, jeden Erieye i samolot transportowy zostały już dostarczone i latają operacyjnie w ramach 7. Skrzydła (Gripeny operacyjne w Tajlandii, 2011-07-12). Część pozostałych, w tym drugi Erieye, miało trafić do odbiorcy 12 i 13 czerwca. Jednak uroczystości planowane w bazie Don Muang i przekazanie samolotów Wing 7 w Surat Thani, zostały odwołane.

Nie podano oficjalnych powodów odwołania uroczystości. Nieoficjalnie podaje się, że opóźnienie odstaw spowodowane jest zablokowaniem dostaw kluczowych komponentów systemów pokładowych i napędów przez producentów z USA. - Amerykanie są bardzo niezadowoleni z tego, że Tajlandia wybrała samoloty szwedzkie zamiast F-16, i starają się przeszkodzić w realizacji zawartego kontraktu - podaje anonimowe źródło cytowane przez Bangkok Post. W ubiegłym miesiącu do Szwecji poleciał dowódca tajskich wojsk lotniczych, Itthaporn Subha-wong, lecz w czasie wizyty nie znaleziono rozwiązania problemów.

Zdjęcie: Saab


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra